Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

SPIS TREŚCI

INFORMACJE KONSULARNE

W celu przygotowania się do wyjazdu w ramach programu Erasmus+ studentów WSKSiM na studia (SMS) lub praktyki (SMP) oraz pracowników WSKSiM na wyjazdy STT lub STA, zalecamy szczegółowe zapoznanie się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Sprawdź także informacje dla podróżujących oraz informacje konsularne.

ZGŁOSZENIE PODRÓŻY

W związku z faktem, iż wyjazdy Erasmusa+ odbywają się w trybie indywidualnym, zalecamy również zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz prowadzonym przez polski MSZ. Celem zgłoszenia jest umożliwienie kontaktu z Polakami, w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych (np. ewakuacja podczas klęski żywiołowej).

PANDEMIA COVID-19

Informacje MSZ odnośnie pandemii koronawirusa/Covid-19
Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.
Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.
Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróży za granicę oraz informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa.

SPIS TREŚCI